петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Рангелова до Шекеринска: Место да бегате од темата, одговорете за аферите

daniela

Поврзани вести

Радмила Шекеринска својот одговор за тврдењата дека нејзината братучетка преку Секретаријата за европски прашања заработила над 820 илјади денари одговори на социјални мрежи. Даниела Рангелова од ВМРО ДПМНЕ која на прес конфернеција го обелодени скандалот исто така и врати повикувајќи ја потпретседателката на СДСМ наместо да бега од темата со иронични одговори, да даде одговори за аферите поврзани со нејзиното работење.

„Не се сомневаме во можностите, особено финансиските, на госпоѓа Шекеринска и нејзиното потесно и пошироко семејство, во остварувањето на нејзината желба таа и нејзиното семејство да се иселат од државата. Веројатно тоа би била локација во некој од европските центри и во стан од неколку стотина квадрати по примерот од Скопје, кој доследно потоа ќе го даде под кирија по веројатно повисока цена од таа која ја добива сега. Место да бегате од темата и со лошо одбрана иронија да се обидувате да избегате од темата, одговорете за аферите кои се провлекуаат зад Вашата работа“, напиша Рангелоца на „Фејсбук“.

Претходно на Твитер, Шекеринска напиша

„Се молат сите мои роднини до 100-то колено да си заминат од Македонија заедно со мене…Дури тогаш ќе и тргнело владата!“

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести