петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Рангелова: Потребата за трибина дојде од членството

1danielaprint_thumb_medium240_157

Последни вести

Потребата за организирање дојде од иницијатива на општинските комитети, подвлече претседателот на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова.

-Вие и самите гледате каква е енергијата на граѓаните и како даваат поддршка. Ќе испратиме повеќе пораки меѓу кои и дека нема да подлегнеме на уцените на Зоран Заев. Ниту ние како пратија, ниту членството а ниту граѓаните, подвлече Рангелова.

Најчитани вести