понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Раниери ќе им купува пица на своите играчи

Англискиот премиерлигаш Лестер оваа сезона игра одлично.

Раниери ќе им купува пица на своите фудбалери доколку не примаат голови

Раниери ќе им купува пица на своите фудбалери доколку не примаат голови

Поврзани вести

Популарните “лисици” во моментов се наоѓаат на третото место на табелата во Премиер лигата со три победи и две нерешени, но со не толку импресивна гол разлика од 11:7.

Менаџерот на Лестер, Клаудио Раниери се надева дека неговиот тим конечно би можел да одигра еден меч без да прими гол.

Би платил пица за целиот тим доколку не примат гол. Можеби и хот-дог, се пошегува Раниери.

Во наредното коло Лестер гостува на “Британија стадионот” кај Стоук.

Најчитани вести