вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Раониќ го победи Федерер во финалето на Бризбејн

Раониќ стигна до седмата титула во својата кариера, а прва по септември минатата година кога победи во Санкт Петербург.

Раониќ го победи Федерер во финалето на Бризбејн

Раониќ го победи Федерер во финалето на Бризбејн

Поврзани вести

Канадскиот тенисер Милош Раониќ триумфираше на турнирот во Бризбејн откако во финалето го совлада Рожер Федерер со 2:0 во сетови. Двата сета Раониќ ги доби со 6:4 во гемови за 87 минути.

Раониќ стигна до седмата титула во својата кариера, а прва по септември минатата година кога победи во Санкт Петербург.

Најчитани вести