недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Расчистена кражбата во општина Центар

centar-500

Последни вести

Три лица се приведени под сомнение дека се сторители на кражбата случена кон почетокот на месецов во просториите на општина Центар.

Според информациите од полицијата, на едно од лицата му е одреден осум дневен притвор.

Од просториите на општината одземени беа шест кабли и два рутери.

МВР повеќе детали најавува за подоцна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести