четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Расинг ќе биде последниот клуб на Милито

milito kraj rasing

Поврзани вести

Таткото на аргентинскиот ветеран од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Диего Милито, Жорге, потврди дека неговиот син е сериозна заинтересиран за веќе најавениот кам-бек во редовите на неговиот матичен клуб, Расинг.

“Подготвен е да се врати во Аргентина, сака да се врати во Аргентина. Веќе 10 години игра во Европа и сега е вистинскиот момент за да се врати дома. Знам дека неговиот матичен клуб, Расинг, гради многу слилен тим за новата клупска сезона. Знам дека клупските челници веќе остварија контакт со неколку аргентински фудбалери кои играат во Европа со цел да ги убедат да се вратат во татковината. Таков повик доби и мојот син и мислам дека исполнети се сите услови за неговиот кам-бек во дресот на Расинг”, изјави Жорге Милито.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести