петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Расмусен денеска во посета на Македонија

rasmusen

Поврзани вести

Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен денеска ќе престојува во еднодневна работна посета на земјава.

Тој ќе оствари средби со премиерот Никола Груевски, министерот за надворешни работи Никола Попоски, министерот за одбрана Талат Џафери, како и со лидерот на ДУИ Али Ахмети.

На средбите, Расмусен ќе биде запознат со статусот на прогресот на Република Македонија во однос на имплементацијата на реформските процеси, а со основна цел упатена кон целосна евро-атлантска интеграција и забрзано остварување на членството во НАТО.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести