понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Распит во судското рочиште Канческа – Шилегов

96744

Последни вести

Со распит на странки, денеска, во Основниот суд Скопје 2, треба да продолжи судењето по тужбата на министерката Елизабета Канческа Милевска против портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов.

Последното рочиште за ова судење беше откажано поради отсутност од здравствени проблеми на судијката која го води процесот.

Канческа-Милевска го тужи Шилегов за неговите изјави во врска со изградбата на новиот објект на  театарот во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести