петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Распоред на сите натпревари на Еуро 2016 во Франција

Најдобрите европски фудбалски нации се распоредени во шест групи, а Еуро 2016 почнува со мечот Франција - Романија

euro2016

Последни вести

За само два дена, в петок на 10 јуни точно во 21.00 часот, почнува Европско првенство во фудбал, кое ќе се игра во Франција.

По пет изданија со 16 репрезентации, сега за европскиот фудбалски трон ќе се борат 24 национални тима.

Проширеното Европско првенство почнува, со претходна свеченост, на преубавата арена Стад Де Франс, со натпреварот меѓу домаќинот Франција и националниот тим на Романија.

Најдобрите европски фудбалски нации се распоредени во шест групи.

Билетите за натпреварите по групи чинат меѓу 25 и 145 евра, зависно од местото на стадионот.

Нетпрес ви го претставува распоредот на натпреварите по групи, но и закажаните тајминзи за нокаут фазите, односно осминафиналето, четвртфиналето, полуфиналето и финалето…

Најчитани вести