среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Расправија на браќа во Тетово, еден потешко повреден

Во Тетово на ул.„Маршал Тито“, вчера 49-годишниот Џ.И. од с.Слатино-тетовско, по кратка расправија со браќата С.И.(32) и Г.И.(40) од Тетово како и со уште едно засега непознато лице, Г.И. му прснал спреј за онеспособување во пределот на лицето.

Му се заканувал со нож за 500 денари

Му се заканувал со нож за 500 денари

Последни вести

С.И. со нож го прободел во пределот на левата страна од телото додека непознатото лице со безбол палка го удрил во пределот на главата.

Џ.И. бил пренесен во Клиничкиот центар во Тетово, од каде што поради сериозноста на повредите бил пренесен во Клиничкиот центар во Скопје.

СВР Тетово превзема мерки за пронаоѓање на сторителите како и целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести