Македонија,Крими хроника

Расправија прераснала во пресметка со огнено оружје

Расправија прераснала во пресметка со огнено оружје

Вербална расправија прераснала во пресметка со куршуми вчера на улицата „Ордан Чопела“.

Четириесет и дветгодишниот М.З. испукал еден куршум и му нанел тешка повреда во пределот на десното стопало на четириесет и четиригодишниот Ш.Р.

Повредениот е пренесен во ГОБ „8-ми Септември“ за укажување на лекарска помош.

Од страна на СВР-Скопје извршен е увид, како и разговор со М.З. и се преземаат мерки за целосно расчистување на настан.