сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Расправија завршила со крвава пресметка во „Деспина“

noz

Последни вести

Крвава пресметка се случила утринава во угостителскиот објект „Деспина“.

По претходна расправија помеѓу повредениот Е.А.(34) од Скопје и дел од обезбедувањето на објектот, непознато лице со остар предмет му нанело три убодни рани во пределот на стомакот. Од страна на очевидец на настанот Е.А. е пренесен во ГОБ-„8-ми Септември“ од каде е префрлен во УЦ-Скопје и е задржан на понатамошно лекување.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести