сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Распродадени билетите за Ф4 во Будимпешта

laslo

Последни вести

Македонија ќе има свој претставник на завршниот турнир во Лигата на шампионите во женска конкуренција во Будимпешта, но македонскиот шампион ЖРК Вардар СЦБТ ќе нема преголема поддршка на трибините во арената „Ласло Пап“, бидејќи сите билети што беа пуштени во продажба се распродадени.

Иако станува збор за арена со капацитет од 12.000 места, информациите на официјалната веб-страница се дека билетите се распродадени. Цените на билетите во продажба изнесуваа меѓу 32 и 112 евра, за блок билети за двата натпреварувачки дена.

Продажбата на билетите стартуваше на 1 март, додека полуфиналните и финалните натпревари се закажани за 3-4 мај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести