вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Расте бројот на заболени од ситни сипаници

vakcina-va

Поврзани вести

Шест нови случаи на заразени со ситна сипаница за неполна недела. Лекарите потврдуваат дека најголем дел од заболените не се вакцинирани, или примиле само една доза.

Лекарите апелираат навреме да се вакцинираат децата со МРП вакцината, бидејќи ситните сипаници носат сериозни проблеми.

Според нив, имунизацијата е на високо ниво во Македонија за сите вакцини. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести