понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Расте поддршката за чуварите на демократијата пред Собранието

cuvari

Последни вести

Чуварите на демократијата добиваат се помасовна поддршка. Граѓаните денеска со полни кеси со прехрамбени продукти, дојдоа пред Собранието да им ги донесат на бранителите на изборната волја.

-Дојдовме за да им дадеме една голема поддршка на младиве и за Македонија. Они се бранители, а ова е фантастично. Им донесовме разни продукти, храна, сокови…

500hrana2

-Кој колку може толку донесовме. Дојдовме да им дадеме на децата поддршка да истараат во ова, бидејќи мора некој да ја брани државата и од надворешни и од внатрешни сили, велат граѓаните.

657500Untitled-1

Чуварите на демократијата и на изборната волја, велат дека безрезервно поддржуваат стабилна и силна Македонија, а не деструктивни сценарија и разнебитување на државата.

500lugje

-Како што видовте граѓаните повеќе пати ја искажаа својата поддршка кон кампот што е овде. Собрани сме сите, млади, стари, тука сме за да ги поддржиме новите проекти, новите реформи, изградба на нови училишта, автопатишта и се останато. Тука сме за да ја одбраниме демократијата пред се. Нашето срце и сета наша благодарност кон граѓаните на Македонија што дојдоа да ја искажат својата поддршка за нас, истакна студентот Мартин Темков.

Најчитани вести