сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

“Растур систем” во Металург, си замина и Ацо Јоноски

jonoski

Поврзани вести

Егзодусот на македонските репрезентативци кој по завршувањето на Светското првенство во Катар се случува во тимот на Металург продолжува.

По Наумче Мојсовски, Филип Миркуловски, Ванчо Димовски, браќата Маркоски, Дејан Манасков, и Ацо Јоноски е еден од ракометарите на РК Металург кој го напушта македонскиот шампион.

Порталот Екипа пишува дека Јоноски веќе земал исписница за напуштање на клубот, а дополнително ќе одлучи каде ќе ја продолжи својата кариера.

“Чекав долго, но за жал немаше разврска за целата ситуација и затоа сум принуден да си заминам од клубот. Не е точно дека сум потпишал договор со друг клуб. Да, имам некои понуди, но дополнително ќе одлучам каде ќе ја продолжам кариерата” – изјави Јоноски за Екипа.

Исписница од клубот конечно доби и Павел Атман, кој сега слободно ќе може да го официјализира трансферот во Ал Ахли, а во периодот што следува се очекува Ренато Вугринец и Гоце Георгиевски да го напуштат Металург.

Најчитани вести