сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ратко Младиќ силуван во затвор!?

Според првичните информации силувачите биле од Руанда.

Ratko-Mladic500

Последни вести

Холандски државјанин по потекло од Сараево кој работи како чувар во затворот открил дека воениот злосторник Ратко Младиќ  бил зверски силуван од страна на пет затворениции од Хашкиот трибунал, пренесува порталот Сараево365.

– Чекаа да падне мрак и потоа со часови зверски го силуваа петорица затвореници, тоа е се што можам да ви откријам, изјавил чуварот.

Овој инцидент се случил во четвртокот вечерта, а злосторникот Младиќ моментално се наоѓа на интензивна нега во една од Хашките болници.

Според првичните информации силувачите биле од Руанда.

Порталот кој  дошол до овие информации напиша „Им упатуваме искрени честитки на силувачите и се надеваме дека користеле бодликава жица на нивните полови органи за време на чинот“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести