петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Раул Гонзалез со признание за најдобра тактика во 1/8 финалето во ЛШ

Вардар со најдобра тактика во осмина финалето на ЛШ.

gutierez-nov-trener-na-rk-vardar-5

Поврзани вести

Македонскиот ракометен шампион Вардар успеа да елиминира европскиот шампион Хамбург во Лигата на шампионите со вкупен резултат 58:57.

Значен дел во двобојот против германците одигра одбранбената линија на вардарци која со прикажаната игра го понесе приматот за најдобра дефанзивна тактика во осминафинални натпревари.

Токму затоа Европската ракометна федерација (ЕХФ) одлучи да му го даде признанието за најдобра тактитка на тренерот на Вардар, Раул Гонзалез Гутиерез, кој успеа со одличната игра пред се во одбраната да го земе скалпот на европскиот шампион.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести