Раул Гонзалез го напушта РК Вардар, оди во ПСЖ?

Тренерот на ракометниот европски првак Вардар, Раул Гонзалез најверојатно на крајот од сезоната ќе го напушти македонскиот клуб и ќе се пресели во Пари Сен Жермен.

Оваа информација извесен период циркулираше во ракометните кругови, а денеска ја објави спортскиот портал Спортмедиа.

Раул на клупата на ПСЖ ќе треба да го замени Звонимир Сердарушиќ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.