петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Разбиена мрежа на трговија со луѓе во Албанија

Светски ден за борба против трговија со луѓе

Светски ден за борба против трговија со луѓе

Поврзани вести

Полицијата во Албанија разби мрежа за трговија со луѓе и притоа уапси 15 лица.

Групата дејствувала во Тирана и Скадар од каде на луѓе им наплаќала по 20.000 долари по човек за да ги префрли во Мексико. Потоа за нив подготвувале фалсификат документи за да влезат во САД.

На овој начин биле пренесени во САД повеќе од 50 луѓе.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести