петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Разбиена мрежа за шверц на бебиња

bebeinja-3

Последни вести

Полицијата во Грција разби мрежа за недозволена трговија со бебиња кои биле купувани од Бугарки со цел посвојување во Грција.

Во акцијата се уапсени четворица Грци и двајца Бугари вчера во градот Трикала во централна Грција.

Тие се осомничени дека се вмешани во продажба на 11 бебиња на семејни двојки кои сакале да ги посвојат.

Осомничените ја презеле грижата за жените за да родат во грчки болници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести