вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Разбојници ограбиле аптека во Скопје

noz

Последни вести

Аптекарка преживеала вистински хорор синоќа на улицата „Дане Крапчев“ во Скопје.

Иако мислела дека ќе помине обичен ден на работа, вработената во аптеката „Зегин“ била нападната од две маскирани лица кои со закана со нож и го одзеле дневниот промет од 13.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителите.

Најчитани вести