недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Разбојници со нож ограбиле продавница

noz

Последни вести

Две непознати лица вооружени со нож вчера на улицата Христијан Тодоровски Карпош jа ограбилe продавницата „Дина Џен“.

Тие извршиле разбојништво над вработената одземајќи и 20.000 денари и цигари во вредност од околу 10.000 денари. Се преземаат мерки за откривање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести