Македонија,Крими хроника

Разбојници со нож ограбиле продавница

Разбојници со нож ограбиле продавница

Две непознати лица вооружени со нож вчера на улицата Христијан Тодоровски Карпош jа ограбилe продавницата „Дина Џен“.

Тие извршиле разбојништво над вработената одземајќи и 20.000 денари и цигари во вредност од околу 10.000 денари. Се преземаат мерки за откривање на сторителите.