понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Разбојници украдоа 50.000 од постара скопјанка

Постара скопјанка од Чаир биле жртва на разбојници.

evra-vo-corap

Поврзани вести

Со закана со нож, разбојници ограбиле постара жена во скопски Чаир.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера, околу 19.30 часот, 62-годишната К.Р. пријавила дека била ограбена.

Таа по полиција пријавила дека во нејзниот дом дошла Е.К. и уште едно маскирано непознато лице и со закана со нож и одзеле околу 50.000 евра.

Полицијата извршила увид и работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести