сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Разбојници украле 8.000 денари од аптека

Разбојници украле 8.000 денари од аптека

Разбојници украле 8.000 денари од аптека

Поврзани вести

Аптека на „Зегин“ во близина на Зелено пазарче вчера била ограбена од страна на две маскирани лица.

Разбојници со закана со нож го одзеле дневниот промет стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 8.000 денари.

Од МВР велат дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и расчистување на настанот.

Најчитани вести