недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Разбојник го испразни „Кам Маркет“

Крадецот успеал да се збогати за 15-20 илјади денари од дневниот промет.

g_kradec

Поврзани вести

Вооружен о пиштол, разбојник го собрал дневниот промет од „Кам Маркет“.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи на улицата „Народен Фронт“ бр.19 во Скопје, синоќа бил ограбен уште еден „Кам Маркет“.

Засега непознатио лице вооружено со  пиштол се заканило на вработената 31-годишната М.Ј. и и гоодзел дневниот промет. Сторителот влегол во маркетот  во просторот кај касите, ја фатил М.Ј. за рака и заканувајќи и се со пиштол и наредил да ја отвори касата од која ги одзел парите, по што избегал од местото на настанот.

Крадецот успеал да се збогати за 15-20 илјади денари од дневниот промет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести