недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Разбојник го однел прометот од продавница во Куманово

Разбојник, заканувајќи се со пиштол, ограбил продавница во Куманово.

g_kradec

Поврзани вести

И се заканил на вработената и украл 17.900 денари.

Разбојник вчеравечер ја ограбил продавницата „Вицко“ на улицата Веселин Маслеша во Куманово, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. Разбојништвото се случило околу 19.30 часот кога непознат сторител со пиштол и се заканил на вработената и го одземал дневниот промет од касата.

Со плен од 17.900 денари разбојникот побегнал во непознат правец. Полицијата трага по него.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести