понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Разбојник со пиштол ограбил трафика во Ѓорче Петров

Разбојник со пиштол и се заканил на вработената во трафика и одземал 10.000 денари.

pistol

Поврзани вести

Разбојник си заработил 10.000 денари откако со пиштол и се заканил на вработената во трафика во скопската општина Ѓорче Петров.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера, околу 19 часот, вооружено лице извршило разбојништво во трафика на улицата Ѓорче Петров.

Тој со пиштол и се заканил на вработената, која исплашена за својот дом му го дала дневниот промет во вредност од 10.000 денари.

Полицијата трага по сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести