среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Разбојништво и кражба во Скопје

Ограбени куќа и казино во Скопје.

g_kradec

Поврзани вести

За два дена разбојништво и тешка кражба во Скопје.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека ноќеска разбојник го ограбил казиното Астра, а ден прехдходно се случила кражба тешка половина милион денари во куќа во Скопје.

Околу два часот по полноќ разбојник вооружен со пиштол извршил разбојништво над вработената во автомат „Астра“ и одземал 27.000 денари, по што избегал.

Преходниот ден арамија успеал преку незаклучена врата да влезе во домот на 48-годишниот А.А. на улица „42“ во Скопје. Насилно ја отворил вратата од спалната соба и извршил тешка кражба одземајќи разновиден златен накит и 12.000 денари, стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу  550.000 денари.

Полицијата работи на расчистување на двата инцидента.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести