петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Разбојништво во битолско, одземени накит и пари во вредност од 10 илјади евра

razbojnistvo

Поврзани вести

Вчера во с.Трап, битолско, непознат сторител преку незаклучена врата влегол во куќата на Д.Т.(55) и со употреба на подесен алат извршил тешка кражба одземајќи 4.000 евра, 300.000 денари и разновиден златен накит, со што се стекнал со противправна имотна корист од околу 560.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести