петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Разбојништво во колонијал во Скопје

krazba-1

Поврзани вести

Две маскирани лица ограбиле колонијал во Скопје од каде земале 15.000 денари.

Тие околу 21:15 часот на улица „Теодосиј Гологанов“ од колонијалот „Дамат“ со закана со нож извршиле разбојништво над една вработена и ги одзеле парите.

Се преземаат мерки за откривање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести