понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Разбојништво во куќа во Битола

krazba2

Поврзани вести

Две маскирани лица извршиле разбојништво во куќата на педесет и деветгодишниот Ј.К. од Битола.

Тие физички ги нападнале Ј.К. и неговата мајка и им одзеле 450 евра.

Се преземаат мерки за откривање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести