сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Разбојништво во поштата во Катланово, вработената пак падна во несвест

Разбојник однел 400.000 денари од поштата бидејќи вработената се онесвестила од страв.

g_noz

Поврзани вести

Поштата во скопско Катланово вчера била мета на разбојник, а вработената повторно паднала во несвест.

Разбојник вооружен со нож вчера, околу седум часот утрината ја ограбил поштата во Катланово, соопшти полицијата. Разбојникот со нож и се заканил на 63-годишната Б.М. од Катланово, која најверојатно од страв се онесвестила.

Додека вработената била без свест, разбојникот успеал да украде околу 400.000 денари.

Онесвестената жена ја приметил колегата кој дошол подоцна на работа. Таа биле пренесена во Градска општа болница „8 септември“ , но не се констатирани повреди.

И минатата година поштата во Катланово беше мета на разбојници.Разбојник провалил во поштата, и со пиштол и се заканил на Б.М. И тогаш, од страв, таа се онесвестила, а разбојникот избегал со плен од 331.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести