понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Разбојништво во продавница во Скопје

разбојници паднаа во полициска заседа

разбојници паднаа во полициска заседа

Последни вести

Вооружен маж вчера во продавницата „Ники-Нада“ во Скопје извршил разбојништво над Д.С. (56), кој се спротиставил удирајќи го со дрвен предмет, при што сторителот успеал да одземе само 150 денари.

По преземени мерки поради сомнение дека е можен сторител на разбојништвото приведен е Ш.Г.(52) од Скопје, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Ш.Г. минува во крим евиденцијата на МВР за сторени повеќе кривични дела.

Најчитани вести