недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Разбојништво во Радолишта, Струшко

zgnzftjnzjnz

Последни вести

Полициската Станица Струга поднесе кривична пријава против Р.К.(35) од с. Радолишта за сторено кривично дело „разбојништво“.

Тој на 28.07.2014 година, утрото околу 06 часот на ул. „Боро Калајџиески“ во Струга пријавениот со закана со нож извршил разбојништво над вработениот од кој одзел 1.000 американски долари, 2.090 швајцарски франци и 6.000 норвешки круни.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести