Македонија,Крими хроника

Разбојништво во Радолишта, Струшко

Разбојништво во Радолишта, Струшко

Полициската Станица Струга поднесе кривична пријава против Р.К.(35) од с. Радолишта за сторено кривично дело „разбојништво“.

Тој на 28.07.2014 година, утрото околу 06 часот на ул. „Боро Калајџиески“ во Струга пријавениот со закана со нож извршил разбојништво над вработениот од кој одзел 1.000 американски долари, 2.090 швајцарски франци и 6.000 норвешки круни.