сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Разбојништво во „Сенатор“: Со закана украл над 3.000 евра

Разбојник им се заканил на вработените и украл над 3.000 евра од казиното „Сенатор“ во центарот на Скопје.

g_kradec

Поврзани вести

Казиното „Сенатор“ на божикното утро беше мета на вооружен и маскиран разбојник.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера, околу седум часот утрината разбојник го ограбил казиното „Сенатор“ на булеварот Партизански одреди во центарот на Скопје.

Полицијата соопшти дека вооружен и маскиран разбојник со оружје им се заканил на трите вработени и успеал да украде над 3.000 евра.

Со богатиот плен тој избегал во непознат правец. Полицијата работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести