недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Разбојништво во Тетово: Го нападнале, па му украле накит и 5.000 евра

Разбојници го испразнија домот на тетовец откако прво го нападнаа со тврд предмет.

g_kradec

Поврзани вести

Mаскирани разбојници нападаа и ограбија тетовец.

Тројца маскирани разбојници денеска провалија во домот на 39-годишниот И.Д., соопшти Министерството за внатрешни работи.

Насилниците прво со тврд предмет го нападнале домаќинот, нанесувајќи му видливи повреди, а потоа одземале околу 5.000 евра и поголема количина на златен накит.

Со богатиот плен тие избегале во непознат правец, но тетовската полиција работи на нивно пронаоѓање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести