сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Разбојништво во Велес, со закана со нож однеле 84.000 денари

Маскирани разбојници ја ограбиле бензинската на „Макпетрол“ во Велес.

g_kradec

Поврзани вести

Разбојници однеле 84.000 денари од бензиска во Велес.

Двајца маскирани разбојници со фантомки на лицата извршиле разбојништво во раните утрински часови на бензиска пумпа на „Макпетрол“ во Велес, соопшти утринава Министерството за внатрешни работи.

Според полицијата околу 4.20 часот разбојниците влегле на бензинската на улица Наум Наумовски Борче и со закана со нож од вработената украле 84.000 денари.

Откако ги зеле парите избегале во непознат правец. Полицијата работи на нивно пронаоѓање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести