петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Разбојништво во маркет во Прилеп

Кривична за скопјани кои убија газда на менувачница во Драчево

Кривична за скопјани кои убија газда на менувачница во Драчево

Последни вести

Разбојништво се случило вчера вечер во маркет на улица „Ваљевска“ во Пеилеп.

Две маскирани момчиња влегле во маркетот и со закана со пиштол извршиле разбојништво во обид врз вработените.

Едно од лицата, соопшти денеска МВР, било совладано од вработените и присутните граѓани и приведено во Полициската станица во Прилеп за понатамошна постапка. Се работи за лицето С.С.(27) од Прилеп.

По кратко време  од страна на полицијата приведено е и второто лице Д.Д.(26) од Прилеп.

Извршен е разговор со двајцата и по целосно расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Најчитани вести