четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Разбојништво во маркет во скопски Бутел

pistol-500

Поврзани вести

Разбојништво во маркет во скопски Бутел. Вчера околу 21.00 часот во Скопје во населба Бутел во „Жито Маркет“ маскирано лице со закана со пиштол извршило разбојништво врз вработената во маркетот.

Разбојникот и го одзел дневниот промет во износ од околу 47.000 денари, по што  избегал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести