петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Разбудете ја целосно со еротска игра

par-1394453373-29758

Последни вести

Сексот е непресушна инспирација и за жените и за мажите. Иако многумина сметаат дека класичните секс пози, како мисионерската е целосно доволна за сексуално задоволство, сепак во одреден момент на секој му недостига нешто ново во креветот. Целосно логично. Никогаш не е доволно од нови пози.

Дали некогаш сте слушнале за еротската игра „заспана убавица“?

Правилата се многу едонставни. Партн ерката лежи на кревет во долна облека или тенка свилена ноќница, правејќи се дека спие. Мажот е до неа, со една единствена задача- да ја разбуди.

seks-1381777420-17118

Меѓутоа, бакнежот на усните нема да биде доволен. На партнерот му останува со своите усни, допири и движења да ја разбуди „заспаната убавица“ од „длабокиот сон“.

Може нежно да ве бакнува од лицете надоле, преку градите и стомакот. Дали тој ќе ја помести вашата долна облека или ќе си игра со неа, изборот е негов.

Ограничување нема, а што е тоа што ќе го направи за неговата „заспана убавица“ да ја разбуди, е работа на вкус. На некои им е потребно малку, а на некои многу повеќе.

Најчитани вести