Македонија

Реакции на Фејсбук по селфито на Заев: Македонецот ова нема да ти го прости

Реакции на Фејсбук по селфито на Заев: Македонецот ова нема да ти го прости

Фотографијата што лидерот на СДСМ, Зоран Заев ја објави на Фејсбук од арената „Филип Втори“ каде вчера Шкендија го одигра натпреварот против белгиски Гент, предизвика бурни реакција на социјалната мрежа.

komentari-zaev

Граѓаните видно револтирани, го прашуваат Заев дали некогаш дошол да ги бодри Вардар или Работнички или пак присуствувал на вчерашниот натпревар во обид да собере некој политички поен.

komentari-zaev2-640x197 komentari-zaev1-640x181

Корисниците на Фејсбук не го кријат својот револт од тоа што Заев присуствувал таму каде Македонија се понижува, каде се вееле знамиња на голема Албанија, УЧК, и знамиња со ликот на балистот убиец на партизаните, Џемо Хаса.

komentari-zaev3-640x179 komentari-zaev4-640x719

Истите му порачаа дека Македонците тоа нема да го заборават и нема да му простат.

komentari-zaev5 komentari-zaev6