петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Реакција од МОН за поевтините ски карти

Министерството единствено ја поддржа оваа иницијатива и помогна во насока на поголема информираност на сите граѓани со студентски статус кои се љубители на белиот спорт.

monmk

Поврзани вести

Реакција на прилозите на дел од медиумите во врска прес конференцијата на министерот за образование и наука Спиро Ристовски и управителот на ски центарот “Заре Лазаревски“ – Маврово, Огњан Циговски.

„Би сакале да им појасниме на дел од медиумите кои не беа присутни на денешната прес конференција на министерот за образование и наука Спиро Ристовски и управителот на ски центарот “Заре Лазаревски“ – Маврово, Огњан Циговски, а кои во своите известувања презентираа погрешни информации пред јавноста. Имено, се работи за поволност којашто во пресрет на зимската сезона за студентите од сите државни и приватни универзитети ја обезбеди раководството на ски центарот “Заре Лазаревски“ – Маврово, а тоа е 30 отсто попуст на сите ски карти“, стои во реакцијата.

Министерството единствено ја поддржа оваа иницијатива и помогна во насока на поголема информираност на сите граѓани со студентски статус кои се љубители на белиот спорт.

ОД МОН велат дека секогаш ќе биат поддржувачи на вакви и слични инцијативи на социјално и општествено одговорни компании, кои придонесуваат за поттикнување на спортскиот дух и развивање на навиката за спортување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести