сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Реал го продава Иско за да го купи Родригез

Реал во совите редови веќе го донесе Тони Крос ( Баерн Минхен), така што Иско и уште неколку играчи ќе бидат вишокна Сантијасго Бернабеу.

rodriguez_james

Последни вести

Шпанскиот фудбалски гигантРеал ( Мадрид)е подготвен да го продаде Иско  за да собере пари да го купи колумбискиот интернационалец Џејмс Родригез ( Монако). Францускиот клуб наводно бара 90 милиони евра за Колумбиецот , а челниците за “кралевите“ за него се подготвени да платат колку што е потребно.

Реал во совите редови веќе го донесе Тони Крос ( Баерн Минхен), така што Иско и уште неколку играчи ќе бидат вишок на Сантијасго Бернабеу.

Покрај Иско од редовите на Реал би можеле да си заминат уште Сами Кедира и Анхел ди Марија. Иско наводно е најблиску до Ливерпул, Кедира го бараат во Арсенал и Челзи , а Ди Марија може да си замине само доколку некјој е подготвен за него да инкасира 60 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести