сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Реал (М) да ги држи рацете понастрана од Глен Џонсон

real ponastrana od dzonson

Поврзани вести

Актуелниот предводник на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Брендон Роџерс, се обиде да стави крај на пласираната шпекулација дека офанзивниот десен бек, Глен Џонсон, за време на летниот преоден рок ќе биде продаден на шпанскиот гигант Реал (М).

Шпанските медиуми во изминатите неколку недели ја форсираат приказната дека “кралскиот клуб” подготвува официјална понуда за репрезентативецот на Англија и дека истата нема да биде помала од 20 мил. евра.

„Сакам Џонсон да остане на ’Енфилд’. Тука немам никаква дилема, особено сега кога е во одлична форма. Џонсон има 29-години и има уште неколку добри сезони пред него. Убеден сум дека ќе биде во одлична форма и во новата клупска сезона. Се’ до стартот на летниот преоден рок нема да има некакви преговори за нов договор, но Џонсон е приоритет за Ливерпул, особено како игра во ваква форма”, изјави Роџерс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести