петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Реал (М) доби домашна задача од Барселона

real domasna od barsa

Поврзани вести

Последното гостување на „Ноу Камп”, фудбалерите и најверните фанови на Рајо Валјекано ќе паметат по срамниот пораз од 6:0.

Каталонскиот гигант Барселона многу полесно од очекуваното ја оправда фаворитската улога во саботниот натпревар од 24. коло, а најзаслужен за убедливиот триумф е аргентинскиот интернационалец Лионел Меси кој со двата погодока го израмни рекордот по бројот на погодоци постигнати во шпанската Примера дивизион и сега му е потребен само еден гол за да го помине на вечната листа легендарниот капитен на Реал (М), Раул Гонзалес Бланко.

Убедлива победа но „само” од 3:0, во првенствената пресметка против екипата на Ввалјадолид, забележаа фудбалерите на Атлетико (М).

Градскиот ривал, тимот на Гетафе, денеска не би требало да биде некоја посериозна пречка за третиот фаворит во борбата за шампионската титула, тимот на Реал (М) кој повторно ќе настапи без суспендираниот португалски интернационалец, Кристијано Роналдо.

Резултати: Елче – Осасуна 0:0, Леванте – Алмерија 1:0, Барселона – Р.Валјекано 6:0, Вилјареал – Селта 0:2.

Денеска на програмата: Гранада – Бетис, Гетафе – Реал М., Атлетик Б. – Еспањол, Севилја – Валенсија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести