четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Реал (М) фаворит и на Винсенте Калдерон

real favorit

Поврзани вести

Мал број на погодоци беа постигнати на саботните натпревари од 26. коло во шпанската Примера дивизион.
Без победник, 1:1, завриши дуелот помеѓу екипите на Малага и Валјадолид, а минимална но злато вредна победа над директниот ривал во борбата за опстанок, тимот на Селта од Виго, забележаа фудбалерите на Елче.
Од сите денешни натпревари, убедливо најголемо внимание ќе привлече градската пресметка помеѓу директните ривали во бобата за шампионската титула, тимовите на Атлетико (М) и Реал (М).
Гостинот ја има улогата на благ фаворит, а предводникот на “кралскиот клуб”, Карло Анчелоти, повторно на располагање ќе ги има услугите на најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо кој најпосле ја одлежа суспензијата од три натпревари.
Резултати: Елче – Селта 1:0, Гетафе – Еспањол 0:0, Леванте – Осасуна 2:0, Малага – Валјадолид 1:1.
Денеска на програмата: Вилјареал – Бетис, Атлетико М. – Реал М., Севилја – Сосиедад, Барселона – Алмерија, Р.Валјекано – Валенсија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести