петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Реал (М) ќе понуди 70 мил. фунти + Бензема и Мората за Луис Суарез

real 70 mil. funti suarez

Поврзани вести

Близок извор до таборот на шпанскиот гигант Реал (М) откри дека веднаш по натпреварот против Баерн (М), претседателот на “кралскиот клуб”, Флорентино Перез ги информирал најблиските соработници дека уругвајскиот интернационалец од редовите на Ливерпул, Луис Суарез е приоритет број еден кога е во прашање летниот преоден рок.

„Перез само што ги информира најблиските соработници дека Луис Суарез е приоритет број еден кога е во прашање летниот преоден рок. Сака да го пресели од “Енфилд” на “Сантијаго Бернабеу”. Спред Перез, Суарез е во топ-три, веднаш позади Роналдо и Лионел Меси”, изјави анонимниот извор.

Шпанските медиуми веднаш ја пласираа и информацијата дека финалистото во годинашното издание од Лигата на шампиони ќе испрати официјална парична понуда за напаѓачот на Ливерпул не помала од 70 мил. фунти но во истата ќе бидат понудени и услугите на Карим Бензема и на резервниот напаѓач на “кралскиот клуб”, Алваро Мората.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести