понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Реал (М) може да заборави на Рамиреш

REAL DA ZABORAVI NA RAMIRES

Поврзани вести

Контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо, испрати јасна порака до раководните лица на новиот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), дека најавениот трансфер на бразилскиот интернационалец Рамиреш ќе остане само еден голем сон.

Шпанските медиуми во изминатите неколку дена ја форсираа приказната дека одличниот играч за врска ќе биде продаден на “кралскиот клуб”, а од продажбата на 27-годишниот Рамиреш, лондонскиот клуб ќе заработи околу 26 мил. евра.

За време на последниот состанок кој го имал со сопственикот на “сините”, Мурињо го информирал Роман Абрамович дека Рамиреш не е за продажба и дека бразислкиот интернационалец не смее да си замине од “Стемфорд Бриџ” за време на летниот преоден рок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести