петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Реал (М) профитираше од глупостите на Барселона и Атлетико (М)

real madrid profitira

Поврзани вести

Прво актуелниот шампион на Шпанија, тимот на Барселона запиша голем кикс на гостувањето во Валенсија, а само неколку часа подоцна и фудбалерите на Атлетико (М) не ја оправдаа фаворитската улога во првенствената пресметка против екипата на Севилја.

И покрај доминацијата во сите 90 минути, каталонскиот гигант освои само еден бод во дуелот со секогаш незгодниот тим на Леванте кој одлично се бранеше и успешно го лимитираше ефектот на најголемата ѕвезда во дресот на Барселона, Лионел Меси.

Атлетико (М) не ја искористи добиената шанса со победа во дуелот против екипата на Севилја да се искачи на лидерската позиција на табелата.

Од ремито на „Винсенте Калдерон” и од тоа во Валенсија, најголема корист има тимот на Реал (М) кој и понатаму е третопласиран на табелата, но сега има само еден бод помалку од директните ривали за шампионската титула, Барселона и Атлетико (М).

Резултати: Хетафе – Сосиедад 2:2, Вилјареал – Алмерија 2:0, Леванте – Барселона 1:1, Атлетико М. – Севилја 1:1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести